Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 27 60
2 KU 28 51
3 PA 28 45
4 LA 28 42
5 LU 28 41
6 FL 27 37
7 KA 28 34
8 VL 28 33
9 TE 28 30
10 LU 28 10

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot4594
mod_vvisit_counterDje8042
mod_vvisit_counterKete jave31908
mod_vvisit_counterTe gjitha6949033

Vllaznia ia del. Barazon 0-0 ndaj Tiranës në sytë e 11 mijë tifozëvë

Shtyp pdf

Kuqeblutë kanë arritur të barazojnë 0-0 ndaj Tiranës dhe ia kanë dalë të arrijnë objektivin e tyre për këtë ndeshje për të lënë poshtë vetes në renditje Tiranën e cila duhet t'i thotë lamtumirë Superligës shqiptare. "Kushtrimi" i situatës delikate që po kalonte Vllaznia, i ka bërë të gjithë tifozët e saj t'i përgjigjen kësaj ftese dhe plot 11 mijë kanë qenë ttë pranishëm në shkallët e stadiumit "Loro Boriçi" për të mbështetur skuadrën e tyre të zemrës. Ndeshja ka nisur mirë për djemtë e trajnerit Cungu të cilët brenda pak minutash janë shfaqur 2-3 herë rrezikshëm para portës së Likës dhe me pak kujdes mund t'ia kishin dalë të shënonin. Tirana nga ana e saj sheh shumë pak nga porta e vendasve. Pjesa e parë mbyllet pa gola. Edhe e dyta është e njëjta nga mënyra e lojës së dy ekipeve, por në minutat e fundit, bardheblutë të dëshpëruar nga barazimi, mundohen të administrojnë më mirë topin por pa sukses. Vërshëllima e fundit e arbitrit italian Maxoleni ka bërë që në stadium të shpërthejë festa. Futbollistë, staf teknik e drejtues, përshëndesin tifozët të cilët natyrisht që kanë një meritë shumë të madhe në arritjen e objektivit ndërkohë që në kampin e Tiranës ka zhgënjim. Ata i kanë thënë lamtumirë Superligës. Keqardhje për ta nga Vllaznia por ky ishte verdikti i këtij sezoni shumë të lodhshëm.
© vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al