Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 SK 35 72
2 KU 35 62
3 LU 35 56
4 PA 35 53
5 LA 35 53
6 TE 35 46
7 FL 35 45
8 KA 35 43
9 VL 35 41
10 LU 35 11

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot535
mod_vvisit_counterDje8963
mod_vvisit_counterKete jave47300
mod_vvisit_counterTe gjitha8003403

Vllaznia gabon edhe ndaj Partizanit, humbet 0-2

Shtyp pdf

Vllaznia nuk ia ka dalë të marrë pikë ndaj Partizanit në ndeshjen e javës së 34-të të Superligës të luajtur pasditen e sotme në stadiumin "Selman Stërmasi". Skuadra shkodrane kahumbur me rezultatin 0-2 ndaj të kuqve. Ndeshja ne minutat e para nisi me mire per vendasit te cilet te inkurajuar edhe nga tifozet, dukej qarte se deshironin fitoren. Por pas minutes se 15-te, eshte Vllaznia e cila reagon dhe merr ajo frenat e lojes ne dore.Çinari fillimisht dhe me pas Sukaj e Malota kerkojne te godasin porten e vendasve por pa sukses.Dhe pikerisht ne momentet e saj me te mira ndoshta, skuadra shkodrane ndeshkohet.Ne minuten e 31-te Asani eshte i lire jashte zone, gjuan sakte dhe topi shkon ne rrjete.Nje gol disi i papritur dhe Vllaznia e ka te veshtire te reagoje, prandaj dhe pjesa e pare me rezultatin 1-0 ne favor te Partizanit.Fillimi i se dytes ka me shume deshire nga Vllaznia por asaj i mungojne rastet.Kalimi i minutave padyshim qe shtonte ankthin ne kampin shkodran sepse me ate rezultat problemet shtoheshin per ta.Por ne minuten e 63-te gjerat do te perkeqesoheshin edhe me shume. Mbrojtja gabon teresisht ne markimin e Prognit qe perballe Sherrit nuk gabon duke e derguar ate per te dyten here ne rrjete.Trajneri Gjoka fut ne loje Ribajn e Tafilin por asgje nuk ndryshon.Per kete arsye, 30 minutat e mbetura nuk dhurojne asgje dhe perfundimisht 2-0 per te kuqte.
© vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al