Reagim i Klubit të Futbollit Vllaznia

Në lidhje me disa shkrime të sotme në rrjetet sociale apo dhe në portale të ndryshme, të cilat në mënyrë të pakuptimtë flasin për një “Skandal tek Akademia Vllaznia”, jemi të detyruar të reagojmë për të mbrojtur veten dhe imazhin e klubit tonë.

Me shumë...

Analiza, skuadra premton kthesën që në ndeshjen me Luftëtarin

Pasditen e sotme, para nisjes së stërvitjes dhe përgatitjeve për ndeshjen e rradhës, atë me Luftëtarin, është zhvilluar analiza e ndeshjes së fundit, asaj të humbur me Teutën. Në këtë analizë përveç futbollistëve dhe stafit teknik, kanë marrë pjesë edhe administratori Gjyrezi dhe drejtori sportiv Zeka. Fillimisht, para skuadrës ka folur trajneri Cungu që është ndalur tek ana teknike dhe dobësitë e shfaqura nga futbollistët në atë 90 minutësh.

Me shumë...

Vllaznia mundet 0-1 nga Teuta me një lojë që nuk ngjitet në lartësinë e duhur

Ndeshja e parë e Vllaznisë në "Loro Boriçi" për kampionatin e ri ka rezultuar e pafat për kuqeblutë. Përballë mbi 5 mijë tifozëve të pranishëm në stadium, kuqeblutë janë mundur 0-1 nga Teuta në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë të kampionatit. Një 90 minutësh që nuk është ngjitur në lartësinë e duhur për skuadrën tonë dhe pikërisht prej kësaj ka përfituar kundërshtari i cili me golin e shënuar nga Çyrbja ka arritur të marrë tre pikët në këtë takim.

Me shumë...

Gilman Lika ftesë tifozëve. Me ju pranë, Vllaznia më e fortë

Entuziasëm por edhe përqendrim tek Vllaznia në pragndeshjen me Teutën. Kapiteni i saj Gilman Lika, në konferencën e shtypit gjatë ditës së sotme e ka vlerësuar maksimalisht kundërshtarin por nga ana tjetër sipas tij, kuqeblutë mund ta kalojnë atë. "Ndeshja me Teutën është e vështirë por mendoj se nuk ka asnjë ndeshje të lehtë në këtë kampionat.

Me shumë...

Nesër nis shitja e biletave të ndeshjes Vllaznia- Teuta

KF Vllaznia bën të ditur se duke filluar nga dita e nesërme (e premte) do të nisë shitja e biletave të ndeshjes Vllaznisë- Teuta që siç dihet do të luhet të dielën në orën 19.00 në stadiumin "Loro Boriçi". Sportelet pranë stadiumit do të jenë të hapura të premten nga ora 10.00 deri në 13.00 dhe nga ora 15.00 deri në 20.00.

Me shumë...

Vllaznia barazim 0-0 në ndeshjen e parë të Kupës ndaj Kastriotit në Krujë

Në barazim 0-0 është mbyllur ndeshja e parë e turit të parë të Kupës së Shqipërisë në mes Kastriotit dhe Vllaznisë. E luajtur në Krujë pasditen e sotme, ky takim nuk ka dhuruar fitues ndonëse rastet nuk kanë munguar rastet për të dy ekipet. Skuadra shkodrane e ka nisur këtë ndeshje me formacionin e saj thuajse më të mirë teksa në fushë kanë qenë 9 nga 11 futbollistët që luajtën tre ditë më parë ndaj Lushnjës.

Me shumë...

Vucaj: Objektivi i Vllaznisë është vlerësimi maksimal i çdo ndeshje

Mesfushori Erjon Vucaj është i kënaqur që Vllaznia e nisi me fitore kampionatin e ri. Sipas tij, ky trepikësh do ta ndihmojë skuadrën për vazhdimësinë por bën rritje për të mos kaluar në eufori por për vlerësim maksimal të çdo ndeshje. "Jam shumë I kënaqur pasi e filluam mbarë jo vetëm me tre pikë, por edhe me një lojë të bukur. Ta fillosh mbarë një sezon është për më tepër edhe një aspekt pozitiv në rritjen psikologjike të skuadrës. Marrja e tre pikëve rrit edhe moralin për takimet e tjera. Për t'u vlerësuar janë që të gjithë ekipet.

Me shumë...

Vllaznia e nis mbarë kampionatin e ri. Fiton 2-0 në Fier ndaj Lushnjës

E ka nisur në mënyrën e duhur kampionatin e ri ekipi i Vllaznisë. Në ndeshjen e parë të tij, atë të luajtur pasditen e sotme në Fier ndaj Lushnjës, kuqeblutë kanë fituar me rezultatin 2-0, me nga një gol të shënuar në çdo pjesë loje. Pavarësisht fitores, duhet thënë se skuadra shkodrane e ka dominuar në të gjitha drejtimet lojën ndaj kundërshtarit. Si rrjedhojë e këtij dominimi, në minutën e 31-të, një nga mbrojtësit lushnjarë në përpjekje për të larguar topin nga zona e tij, e ka dërguar atë në rrjetë duke kaluar në avantazh Vllazninë.

Me shumë...

Kryebashkiakja Ademi i uron suksese Vllaznisë për sezonin e ri

Nisja e kampionatit të ri për Vllazninë ka sjellë pranë saj sot edhe kryebashkiaken, njëkohësisht presidenten e klubit, zj. Voltana Ademi. Para seancës stërvitore, ajo ka mbërritur në ambjentet e fushës sportive "Reshit Rusi" dhe ka takuar futbollistët dhe stafin teknik. Nga sa bëhet e ditur nga faqja zyrtare e Bashkisë Shkodër, në fjalën e saj para skuadrës, kryebashkiakja ka garantuar mbështetjen dhe, po ashtu, ka kërkuar seriozitet maksimal nga ana e të gjithëve për të nderuar ashtu si duhet emrin që përfaqësojnë.