Trajneri Josa: Vllaznia do jetë gati për ta nisur si pretendente sezonin e ri
|

Trajneri Josa: Vllaznia do jetë gati për ta nisur si pretendente sezonin e ri

Trajneri i Vllaznisë Mirel Josa ka dalë sot para gazetarëve në një konferencë për shtyp duke bërë një analizë të skuadrës në pjesmarrjen e saj në Europë, por edhe për objektivat dhe synimet e saj në sezonin e ri të futbollit shqiptar që do të nisë së shpejti. “Duhen sqaruar shumë probleme, sepse normalisht gjatë…

Vllaznia mbyll aventurën europiane. Mundet nga Universitatea në sfidën e kthimit
|

Vllaznia mbyll aventurën europiane. Mundet nga Universitatea në sfidën e kthimit

Vllaznia i ka dhënë fund aventurës europiane, pasi është mposhtur me rezultatin 3-0 nga Universitatea e Craiovës. Pas barazimit 1-1 në “Loro Boriçi”, skuadra jonë udhëtoi drejt Craiovës me synimin për të bërë mrekullinë, por nuk ia doli. Pjesa e parë ishte e dominuar nga vendasit, megjithatë kuqeblutë u mbajtën mirë, falë edhe pritjeve të…

1-1 ndaj Universitateas. Kuqeblutë kanë shpresa për kualifikim
|

1-1 ndaj Universitateas. Kuqeblutë kanë shpresa për kualifikim

Vllaznia ka arritur të marrë një barazim me vlerë në përballjen e parë ndaj Universitatea Craiova, duke lënë gjithçka të hapur për kualifikimin në turin e tretë të “UEFA Europa Conference League”. Në ndeshjen e luajtur mbrëmjen e sotme në stadiumin “Loro Boriçi” në prani të rreth 10 mijë tifozëve dhe në një atmosferë fantastike,…

Gurishta: Craiova është favorit vetëm në letër
|

Gurishta: Craiova është favorit vetëm në letër

Përkrah trajnerit Josa, në konferencën e sotme për shtyp ka qenë i pranishëm edhe kapiteni Erdenis Gurishta. Ndër të tjera ai është shprehur se vërtetë kundërshtari ka më shumë emër e histori, por në fushë do të jetë tjetër histori. “Sigurisht është ndjesi e bukur të marrësh pjesë dy vite rresht në kupat e Europës,…

Trajneri Josa: Do bëjmë një lojë të kujdesshme ndaj Craiovas
|

Trajneri Josa: Do bëjmë një lojë të kujdesshme ndaj Craiovas

Në prag të ndeshjes së nesërme ndaj Universitatea Craiova, ka dalë para gazetarëve trajneri Mirel Josa i cili është shprehur në këtë mënyrë për këtë sfidë shumë të rëndësishme: “Jam i sigurt që Vllaznia është në gjendje optimale për këtë sfidë. Zhvillimi i ndeshjes për në turin e dytë të Ligës së Konferencës na ka…

Vllaznia prezanton sponsorin gjeneral dhe uniformat zyrtare të sezonin 2022-23
|

Vllaznia prezanton sponsorin gjeneral dhe uniformat zyrtare të sezonin 2022-23

“Hospital One” do të jetë sponsori gjeneral i KF Vllaznia për sezonin 2022-23. Prezantimi i tij para mediave është bërë pasditen e sotme në sallën e konferencave për shtyp të stadiumit “Loro Boriçi”. Ka qenë presidenti i KF Vllaznia, z. Alban Xhaferi, ai që e ka prezantuar këtë sponsor teksa është shprehur: “Kam kënaqësinë që…

Vllaznia i mbyll me një fitore të thellë miqësoret në Austri
|

Vllaznia i mbyll me një fitore të thellë miqësoret në Austri

Vllaznia e ka mbyllur me fitore të thellë serinë e miqësoreve që ka zhvilluar gjatë përgatitores në Austri. Pasditen e sotme ajo është ndeshur me ekipin ASV Ofenbinder Spratzern, ndaj të cilit ka fituar me rezultatin e thellë 6-0. Të gjashtë golat e kësaj ndeshje janë shënuar që në pjesën e parë. Trajneri Josa e…

Kuqeblutë fitojnë edhe miqësoren e tretë. Mundin 2-1 Al Ahli
|

Kuqeblutë fitojnë edhe miqësoren e tretë. Mundin 2-1 Al Ahli

Vllaznia e ka mbyllur me fitore edhe ndeshjen e tretë miqësore në përgatitoren që është duke zhvilluar në Austi. Përballë saj pasditen e sotme ka qenë ekipi Al Ahli i Dohas së Katarit. Kuqeblutë kanë luajtur më mirë dhe kanë fituar me rezultatin 2-1 ndaj këtij kundërshtari. Për ta golat janë shënuar fillimisht nga Jonuzi…

Vllaznia gati të nisë bashkëpunimin me Rapidin e Vjenës
|

Vllaznia gati të nisë bashkëpunimin me Rapidin e Vjenës

Ditën e djeshme presidenti i KF Vllaznia z.Alban Xhaferi i shoqëruar nga z.Blendi Dibra, sekretar i përgjithshëm dhe z.Darius Schweintek Kordinator për marëdhëniet ndërkombëtare kanë qënë të ftuar special të presidentit të Rapid Wien, z.Martin Bruckner në ndeshjen miqësore të zhvilluar ndërmjet Rapid Wien dhe Selltik Gllasgow. Delegacioni i Vllaznisë është pritur nga z.Gerhard Hockner…

Vendosin golat e Çobës dhe Gurishtës, Vllaznia fiton edhe miqësoren e dytë
|

Vendosin golat e Çobës dhe Gurishtës, Vllaznia fiton edhe miqësoren e dytë

Vazhdojnë paraqitjet pozitive të Vllaznisë në miqësoret që po zhvillon në Austri, në kuadër të përgatitjeve për përballjen e dyfishtë me Universiatean e Craivas, në raundin e dytë të Conference League. Kuqeblutë mposhtën 2-0 skuadrën e ligës së dytë austriake, Lafnitz (ndaj Traiskirchen fitoi 1-0). Golat në këtë test u shënuan në pjesën e dytë…

End of content

End of content