Vllaznia prezanton trajnerin Mirel Josa
|

Vllaznia prezanton trajnerin Mirel Josa

Vllaznia ka prezantuar mesditën e sotme trajnerin e ri të saj Mirel Josa. Ka qenë vetë presidenti Alban Xhaferi ai që para gazetarëve ka shpjeguar edhe arsyet e kësaj lëvizje. “Kemi ofruar trajnerin Mirel Josa, i cili ka një eksperiencë të jashtëzakonshme, është një nga trajnerët më të suksesshëm të kampionatit shqiptar dhe më gjerë….

Vllaznia humbet 1-3 në sfidën e rradhës ndaj Tiranës
|

Vllaznia humbet 1-3 në sfidën e rradhës ndaj Tiranës

Vllaznia ka bërë një hap të gabuar në ndeshjen e rradhës për kampionat, atë që u luajt pasditen e sotme në stadiumin “Selman Stërmasi” të kryeqytetit ndaj Tiranës duke u mundur me rezultatin 1-3. Takimi filloi keq për skuadrën tonë që pësoi gol në minutën e 8-të kur Seferi arriti të shmangte mbrojtësit kuqeblu dhe…

Vllaznia e femrave zyrtarisht kampione e Shqipërisë për herë të 9-të
| |

Vllaznia e femrave zyrtarisht kampione e Shqipërisë për herë të 9-të

Vllaznia e femrave ka siguruar pasditen e sotme edhe matematikisht titullin e 9-të kampon. Ajo ka mundur ekipin e Kinostudios në ndeshjen e prapambetur me rezultatin e thellë 12-0 dhe një javë para fundit, është shkëputur 8 pikë nga Apolonia e vendit të dytë (që në fakt ka edhe dy ndeshje për të luajtur). Takimi…

Goli i Çobës në ’95 i jep fitoren Vllaznisë ndaj Kukësit
|

Goli i Çobës në ’95 i jep fitoren Vllaznisë ndaj Kukësit

Vllaznia ka marrë një fitore me shumë vlerë dhe përmes shumë emocionesh në ndeshjen e rradhës për kampionat, atë ndaj Kukësit të luajtur mbrëmjen e sotme në stadiumin “Loro Boriçi”. Fatin e këtij takimi e ka vendosur goli i shënuar nga sulmuesi Mehdi Çoba në minutën e 95-të, gol ky që i dha fitoren skuadrës…

Plori: Vllaznia ndaj Kukësit vetëm për fitore
|

Plori: Vllaznia ndaj Kukësit vetëm për fitore

Nesër në ora 19.45 Vllaznia do të luajë ndeshjen e rradhës në “Loro Boriçi” ndaj Kukësit, e vlefshme kjo për javën e 33-të të “Abissnet Superiore”. Në prag të kësaj sfide, ka dalë në konferencë për shtyp trajneri Elvis Plori i cili i është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve si më poshtë: Sfidë vendimtare? “Duke parë…

Plori: Duhet ta marrim shumë seriozisht sfidën me Dinamon
|

Plori: Duhet ta marrim shumë seriozisht sfidën me Dinamon

Në prag të sfidës së nesërme ndaj Dinamos, në orën 16:45, në stadiumin “Elbasan Arena”, një konferencën për shtyp është shfaqur trajneri i Vllaznisë, Elvis Plori, i cili ka analizuar këtë takim për shkodranët: Dinamo – “Ka një skuadër që në fillim të sezonit u nis me objektiva krejtësisht të ndryshëm, tani është në një…

Mjafton goli i Hakajt, Vllaznia fiton 1-0 ndaj Skënderbeut
|

Mjafton goli i Hakajt, Vllaznia fiton 1-0 ndaj Skënderbeut

Vllaznia është rikthyer tek fitorja duke mundur me rezultatin 1-0 Skënderbeun në ndeshjen e rradhës, atë të luajtur pasditen e së shtunës në stadiumin “Loro Boriçi”. Në pjesën e parë, loja e skuadrës tonë nuk u ngjit në lartësinë e duhur, teksa ishin korçarët me dy mundësi të pastra shënimi. Në fundin e kësaj pjese…

End of content

End of content