Vllaznia të hënën në Elbasan sfidën e radhës ndaj Kukësit

Vllaznia të hënën në Elbasan sfidën e radhës ndaj Kukësit

Pas sfidës me Dinamon, Vllaznia ka nisur menjëherë përgatitjet për sfidën e rradhës, atë me Kukësin. Sipas Sektorit të Garave pranë FSHF-së, kjo ndeshje do të luhet të hënën në ora 16.45 në stadiumin “Elbasan Arena”. Të dy ekipet kanë të njëjtën kuotë pikësh- 38 dhe si rrjedhojë rëndësia e kësaj ndeshje është e madhe….

Brdariç: Jam krenar për sjelljen e lojtarëve të mi

Brdariç: Jam krenar për sjelljen e lojtarëve të mi

Trajneri Thomas Bradariç është i lumtur me atë që ka parë në fushën e lojës nga Vllaznia në ndeshjen ndaj Dinamos. Në prononcimin e tij për mediat pas fitores 2-1 ndaj saj, është shprehur se skuadra kishte bërë mirë detyrat e saj duke marrë një fitore, pavarësisht vuajtjeve në fund. “Si fillim jam krenar për…

Krymi: Nuk duhej të ishim 14 pikë larg Tiranës. Na ka dëmtuar edhe arbitrimi

Krymi: Nuk duhej të ishim 14 pikë larg Tiranës. Na ka dëmtuar edhe arbitrimi

Edhe ndaj Dinamos, numri 6 I skuadrës tonë ka bërë një paraqitje shumë të mirë dhe jo më kot është shpallur “lojtari I ndeshjes”. Ardit Krymi ka mbajtur në këtë ndeshje edhe shiritin e kapitenit në mungesë të Gurishtës dhe padyshim që është shndërruar në një lider të ekipit. Pas ndeshjes, për mediat, ai është…

Vllaznia mund 2-1 Dinamon dhe ngjitet në vendin e tretë të renditjes

Vllaznia mund 2-1 Dinamon dhe ngjitet në vendin e tretë të renditjes

Ekipi I Vllaznisë ka marrë një fitore me shumë vlerë ndaj Dinamos me rezultatin 2-1 në stadiumin “Loro Boriçi” në kuadrin e ndeshjeve të javës së 23-të të “Abissnet Superiore”. Me këtë fitore, ekipi ynë është ngjitur tashmë në kuotën e 38 pikëve dhe mban vendin e tretë në renditje. Takimi ndaj dinamovitëve ka nisur…

End of content

End of content