Elvis Plori zyrtarizohet në detyrën e re pranë klubit Vllaznia
|

Elvis Plori zyrtarizohet në detyrën e re pranë klubit Vllaznia

ZYRTARE KF Vllaznia bën të ditur se ka emëruar z. Elvis Plori në postin e trajnerit të ekipit U21. Njëkohësisht ai do të kryejë edhe detyrën e promovuesit të talenteve të Akademisë tonë. Plori do të nisë punën me ekipin U21 nga e mërkura e ardhshme dhe ne i urojmë suksese në detyrën e tij…

Vllaznia U17 pas titullit kampion, fiton edhe Kupën e Shqipërisë
|

Vllaznia U17 pas titullit kampion, fiton edhe Kupën e Shqipërisë

Pas titullit kampion të fituar pesë ditë më parë, Vllaznia U17 bën të vetin edhe trofeun e Kupës së Shqipërisë duke i bërë kështu një mbyllje të shkëlqyer sezonit 2021-2022 me të dy trofetë më të rëndësishëm të tij të fituar. Në ndeshjen finale të Kupës, e cila është luajtur pasditen e sotme në kompleksin…

Vllaznia U17 shpallet kampione e Shqipërisë për sezonin 2021-2022
|

Vllaznia U17 shpallet kampione e Shqipërisë për sezonin 2021-2022

Vllaznia U17 shpallet kampione e Shqipërisë për sezonin 2021-2022. Në ndeshjen finale të luajtur pasditen e sotme në stadiumin e Kamzës, ajo ka fituar me rezultatin e thellë 5-0 ndaj ekipit të Shënkollit. Në fakt në pjesën e parë ka qenë ekipi i Shënkollit që ka luajtur më mirë dhe ka patur madje edhe raste…

Tre fitore dhe një barazim për ekipet e Akademisë Vllaznia në javën e fundit
|

Tre fitore dhe një barazim për ekipet e Akademisë Vllaznia në javën e fundit

Edhe java që lamë pas ka qenë e mbarë për ekipet e Akademisë Vllaznia. Ato kanë arritur tre fitore dhe një barazi, duke ecur të sigurtë drejt arritjes së objektivave të tyre. Kështu, Vllaznia U19 ka fituar me rezultatin 2-1 ndaj ekipit të Shënkollit në ndeshjen e luajtur në fushën sportive “Reshit Rusi”. Autorë të…

Javë e mbarë për Akademinë Vllaznia. 4 fitore për ekipet e saj

Javë e mbarë për Akademinë Vllaznia. 4 fitore për ekipet e saj

Java që lamë pas ka qenë shumë e suksesshme për të gjithë ekipet e Akademisë Vllaznia që marrin pjesë në kampionatet e Kategorisë Superiore për moshat respektive. Të katër ato i kanë fituar ndeshjet e tyre të rradhës. Kështu, Vllaznia U19 ka luajtur në transfertë me Laçin dhe ka fituar me rezultatin e pastër 3-0…

Një risi për ekipet e Akademisë Vllaznia

Një risi për ekipet e Akademisë Vllaznia

Klubi i Futbollit Vllaznia ka kënaqësinë të njoftojë sepse bashkë me kompaninë “Fitogether” me qendër në Seul të Republikës së Koresë së Jugut, është rënë dakord që sipas partneritetit të krijuar më përpara me të, ai përpos ekipit të parë, të shtrihet edhe tek ekipet U21, U19, U17 dhe U15 të Akademisë tonë. Nëpërmjet kontributit…

End of content

End of content