Kategoria e pare

# Skuadra ND PIKE
1 VLL 3 9
2 DI 3 6
3 IL 2 3
4 ER 2 3
4 KO 2 3
4 VE 2 3
7 BE 2 3
7 SH 2 3
9 VO 2 0
10 BU 2 0

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot2859
mod_vvisit_counterDje11897
mod_vvisit_counterKete jave2859
mod_vvisit_counterTe gjitha8427240

Enes Isufi me golin e tij i jep tre pikë shumë të vlefshme Vllaznisë B

Shtyp pdf

Skuadra e dytë e klubit Vllaznia, ajo "B", ka arritur të marrë një fitore shumë të rëndësishme në ndeshjen e rradhës për kampionat. Atë të luajtur ndaj Burrelit pasditen e sotme në "Reshit Rusi". Goli i mbrojtësit Enes Isufi shënuar që në '17, i ka mjaftuar kuqebluve për të marrë një trepikësh me shumë vlerë. Ndeshja ka dhurua jo pak emocione teksa matjanët po në pjesën e parë kanë fituar të drejtën e një 11-metërshi por Melugja nuk ka arritur dot të shënojë dhe të barazojë. "Vllaznia B" ka patur në rradhët e saj sot edhe mesfushorin Bardulla i cili prej disa javësh ka patur një dëmtim dhe nuk ka qenë në dispozicion të ekipit të parë. Loja e tij e sotme me skuadrën e drejtuar nga trajneri Kraja ka treguar se po rikthehet në gjendjen e tij më të mirë. Përveç Bardullës, nga ekipi i parë sot kishte ardhur edhe mbrojtësi Gurishta që dha kontributin e tij në këtë fitore. "Vllaznia B" me trepikëshin e sotëm i rrit shpresat vetes për qëndrimin në kategorinë e parë.

© vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al