Kategoria e pare

# Skuadra ND PIKE
1 VLL 3 9
2 DI 3 6
3 IL 2 3
4 ER 2 3
4 KO 2 3
4 VE 2 3
7 BE 2 3
7 SH 2 3
9 VO 2 0
10 BU 2 0

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot3192
mod_vvisit_counterDje11897
mod_vvisit_counterKete jave3192
mod_vvisit_counterTe gjitha8427573

Vllaznia fiton 2-1 ndaj Kukësit dhe rikthehen shpresat e mbijetesës

Shtyp pdf

Rikthehen shpresat e Vllaznise per qendrimin ne Superlige. Ajo ka fituar pasditen e se shtunes 2-1 ndaj Kukesit duke bere qe gara te rihapet pas humbjes se Kamzes ndaj Laçit.Java e fundit e kampionatit kesisoj do te percaktoje çdo gje ne lidhje me qendrimin apo jo te kuqebluve ne kategori. Vllaznia nuk e nisi mire ndeshjen dhe ne minuten e 32-te ka qene Balde ai qe ka shenuar per Kukesin duke e kaluar ne avantazh. Por ne minutat e fundit te pjeses se pare, ndonese Sukaj humbi edhe nje 11-metersh, shkodranet kane shenuar dy gola me ane te Çinarit dhe Kalajes. Ne pjesen e dyte nderkohet rastet nuk kane munguar por nuk ka patur gola te tjere. Nuk kane munguar rastet, madje edhe shtyllat por topi nuk ka perfunduar me ne rrjete.Perfundimisht 2-1 per Vllaznine e cila rikthehet te kete shpresa per qendrimin ne Superlige. Percaktuese tashme do te jete sfida e saj ne Korçe me Skendebeun dhe mbi te gjitha ndeshja e Partizanit ndaj Kamzes.

© vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al