Barazim 1-1 mes Vllaznisë dhe Vorsklas. Gjithçka e hapur për kualifikimin
|

Barazim 1-1 mes Vllaznisë dhe Vorsklas. Gjithçka e hapur për kualifikimin

Vllaznia e femrave ka barazuar 1-1 në ndeshjen e parë të fazës play-off të “UEFA Women’s Champions League” ndaj ukrainaseve të Vorskla Kharkiv-2, në ndeshjen e luajtur mbrëmjen e sotme në stadiumin “Loro Boriçi”, duke lënë gjithçka të hapur sa i takon kualifikimit për në ndeshjen e dytë. Në pjesën e parë skuadra jonë nuk…

Mjafton goli i Ardit Hoxhajt, Vllaznia fiton 1-0 ndaj Kastrioti
|

Mjafton goli i Ardit Hoxhajt, Vllaznia fiton 1-0 ndaj Kastrioti

Vllaznia ka marrë një fitore me shumë vlerë sot ndaj Kastriotit në ndeshjen e luajtur në stadiumin “Loro Boriçi”, të vlefshme për javën e 5-të të “Abissnet Superiore”. Kuqeblutë kanë fituar me rezultatin 1-0 falë golit të shënuar që në sekondat e para të ndeshjes nga sulmuesi Ardit Hoxhaj. Ai ka shfrytëzuar një pas të…

Vllaznia zhgënjen në Rrogozhinë ndaj Egnatias
|

Vllaznia zhgënjen në Rrogozhinë ndaj Egnatias

Vllaznia ka bërë një paraqitje shumë të dobët në ndeshjen e sotme me Egnatian dhe si rrjedhojë ka dalë e mundur me rezultatin 3-0 nga stadiumi i Rrogozhinës. Deri në minutën e 20-të kuqeblutë u munduan të qarkullojnë topin dhe të shohin drejt portës kundërshtare, por vetëm kaq. Pas kësaj minute, gjithçka flet për Egnatian….

Josa: Mendjen vetëm tek Egnatia, na duhet fitorja nesër
|

Josa: Mendjen vetëm tek Egnatia, na duhet fitorja nesër

Vllaznia do të luajë nesër ndaj Egnatias në Rrozhinë ndeshjen e rradhës, e cila është e vlefshme për javën e katërt të “Abissnet Superiore”. Në prag të kësaj sfide, ka dalë para gazetarëve trajneri Mirel Josa i cili ndër të tjera është shprehur: Nuk do të thotë gjë që fituam dy ndeshje. Humbja me Erzenin…

Zyrtare/ Vllaznia – Vorskla, ndeshjet e fazës play-off të Ligës së Kampioneve për femra do të luhen në Shkodër
|

Zyrtare/ Vllaznia – Vorskla, ndeshjet e fazës play-off të Ligës së Kampioneve për femra do të luhen në Shkodër

Tashmë është zyrtare! Ndeshjet e fazës së play-off të Ligës së Kampioneve mes Vllaznisë dhe Vorskla Kharkiv-2 do të luhen të dyja në Shkodër. Përfaqësuesit e klubeve kanë rënë dakord me njëri-tjetrin që të dyja ndeshjet të zhvillohen në fushën shqiptare, pasi siç dihet, ekipi ukrainas nuk mund t’i zhvillojë takimet në shtëpi, për shkak…

Vllaznia mund kampionët, kuqeblutë marrin tre pikë me shumë vlerë ndaj Tiranës
|

Vllaznia mund kampionët, kuqeblutë marrin tre pikë me shumë vlerë ndaj Tiranës

Vllaznia ka marrë një tjetër fitore të rëndësishme në kampionat, duke mundur këtë herë edhe kampionët në fuqi të vendit, ekipin e Tiranës në ndeshjen e luajtur në stadiumin “Selman Stërmasi”. Në fund të 90 minutave është sigluar rezultati 2-1 në favor të ekipit tonë. Pjesa e parë e takimit ka qenë shumë e mirë…

Trajneri Josa: Ndaj Tiranës, Vllaznia gjithmonë ka treguar vlera
|

Trajneri Josa: Ndaj Tiranës, Vllaznia gjithmonë ka treguar vlera

Nesër në orën 16.00 në stadiumin “Selman Stërmasi” do të luhet ndeshja Tirana- Vllaznia e vlefshme për javën e tretë të “Abissnet Superiore”. Në prag të këtij takimi, ka dalë para gazetarëve trajneri Mirel Josa i cili u është përgjigjur interesimit të tyre për “klasiken” e futbollit shqiptar. “Fitorja e qetëson skuadrën shumë, qetëson ambjentin,…

Vllaznia fitore përmes emocionesh ndaj Kukësit
|

Vllaznia fitore përmes emocionesh ndaj Kukësit

Vllaznia gjen fitoren e parë në kampionat. Mbrëmjen e sotme ajo ka fituar ndaj Kukësit me rezultatin 2-1 në ndeshjen e luajtur në stadiumin “Loro Boriçi”. Ka qenë në fakt një ndeshje dramatike e cila dhuroi shumë emocione dhe për më tepër me fitoren që erdhi në minutat shtesë të ndeshjes. Skuadra jonë e nisi…

Vllaznia femra shkon në fazën play-off të “Champions League”
|

Vllaznia femra shkon në fazën play-off të “Champions League”

Vllaznia përsërit sërish suksesin e saj duke u kualifikuar për të tretën herë në katër vitet e fundit në 32 skuadrat më të mira të Europës. Pasditen e djeshme ajo ka fituar me rezultatin 1-0 ndaj kampiones së Sllovakisë Spartak Myjava duke siguruar kështu një biletë për në turin vendimtar, ku luhen shanset e mëdha…

Nisja jo e duhur e kampionatit, Vllaznia humbet 0-1 ndaj Erzenit
|

Nisja jo e duhur e kampionatit, Vllaznia humbet 0-1 ndaj Erzenit

Vllaznia i ka bërë nisjen jo të duhur kampionatit të 84-të kombëtar të futbollit. Në ndeshjen e parë të tij, atë të luajtur pasditen e sotme në stadiumin “Niko Dovana” të Durrësit, kuqeblutë janë mundur me rezultatin 1-0 nga Erzeni. Duhet thënë se skuadra jonë nuk ka zhvilluar një ndeshje të mirë dhe si rrjedhojë,…

End of content

End of content