KOMUNIKATË PËR SHTYP
|

KOMUNIKATË PËR SHTYP

Klubi i Futbollit Vllaznia ka kënaqësinë t’iu informojë se ka zyrtarizuar si pjesë të stafit teknik, afrimin e legjendës së sulmit shqiptar dhe shkodran në veçanti, Vioresin Sinanin. Sëbashku me teknikun kuqeblu Mirel Josa dhe stafin e përbërë nga Auron Miloti, Ideal Lekiqi e Mihail Tzokov, golashënuesi më i mirë i historisë së kampionateve shqiptare,…

Vllaznia U17 pas titullit kampion, fiton edhe Kupën e Shqipërisë
|

Vllaznia U17 pas titullit kampion, fiton edhe Kupën e Shqipërisë

Pas titullit kampion të fituar pesë ditë më parë, Vllaznia U17 bën të vetin edhe trofeun e Kupës së Shqipërisë duke i bërë kështu një mbyllje të shkëlqyer sezonit 2021-2022 me të dy trofetë më të rëndësishëm të tij të fituar. Në ndeshjen finale të Kupës, e cila është luajtur pasditen e sotme në kompleksin…

Vllaznia U17 shpallet kampione e Shqipërisë për sezonin 2021-2022
|

Vllaznia U17 shpallet kampione e Shqipërisë për sezonin 2021-2022

Vllaznia U17 shpallet kampione e Shqipërisë për sezonin 2021-2022. Në ndeshjen finale të luajtur pasditen e sotme në stadiumin e Kamzës, ajo ka fituar me rezultatin e thellë 5-0 ndaj ekipit të Shënkollit. Në fakt në pjesën e parë ka qenë ekipi i Shënkollit që ka luajtur më mirë dhe ka patur madje edhe raste…

Zyrtare/ Vllaznia në turin e dytë të “Uefa Europa Conference League”
|

Zyrtare/ Vllaznia në turin e dytë të “Uefa Europa Conference League”

Është zyrtare: Vllaznia do ta nisë rrugëtimin e saj nga turi i dytë i “Europa Conference League”. Dilemat kanë marrë fund me njoftimin që sapo kemi marrë nga Federata Shqiptare e Futbollit. Bashkëngjitur është edhe dokumenti që institucioni i futbollit shqiptar ka marrë sot nga UEFA ku Vllaznia si fitures e Kupës dhe që përfaqëson…

Presidenti i FSHF-së uron Vllazninë për fitoren e Kupës së Shqipërisës
|

Presidenti i FSHF-së uron Vllazninë për fitoren e Kupës së Shqipërisës

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, z. Armand Duka, i ka drejtuar një letër urimi presidentit të KF Vllaznia, z.Alban Xhaferi, për suksesin në fitimin e Kupës së Shqipërisë duke i shprehur edhe vlerësimet maksimale për paraqitjen e skuadrës tonë në këtë kompeticion, duke e fituar me meritë atë. Njëkohësisht z. Duka i ka uruar…

Vllaznia mund Laçin dhe fiton Kupën e Shqipërisë për të dytin vit rradhazi
|

Vllaznia mund Laçin dhe fiton Kupën e Shqipërisë për të dytin vit rradhazi

Vllaznia ia del. Ajo ka mundur në finale 2-1 ekipin e Laçit dhe meriton trofeun e Kupës së Shqipërisë edhe për sezonin 2021-2022. Ky është trofeu i dytë rradhazi për skuadrën tonë dhe i teti në historinë e saj. Në finalen e luajtur në “Air Albania” mbrëmjen e djeshme, kuqeblutë janë mbështetur nga një numër…

Kapiteni Gurishta: Kupa mundësi për të korrigjuar gabimet e kampionatit
|

Kapiteni Gurishta: Kupa mundësi për të korrigjuar gabimet e kampionatit

Kapiteni i Vllaznisë, Erdenis Gurishta ka folur në konferencën për shtyp përpara finales së Kupës së Shqipërisë që skuadra e tij do të diskutojë përball Laçit në “Air Albania”. Gurishta ka theksuar rëndësinë e takimit ku i ka bërë thirrje skuadrës të tregojë vëmendje gjatë gjithë takimit për të arritur suksesin final dhe për të…

Josa: Kjo finale është një detyrim që kemi ndaj Vllaznisë
|

Josa: Kjo finale është një detyrim që kemi ndaj Vllaznisë

Në prag të sfidës së nesërme në finalen e Kupës së Shqipërisë ndaj Laçit, e cila do të zhvillohet në stadiumin “AIR Albania” në orën 19:00, në konferencën për shtyp është shfaqur trajneri i Vllaznisë, Mirel Josa, i cili ka analizuar këtë takim të rëndësishëm për shkodranët: Finalja ndaj Laçit – “Nuk është një sfidë…

End of content

End of content