Zyrtare/ Vllaznia në turin e dytë të “Uefa Europa Conference League”
|

Zyrtare/ Vllaznia në turin e dytë të “Uefa Europa Conference League”

Është zyrtare: Vllaznia do ta nisë rrugëtimin e saj nga turi i dytë i “Europa Conference League”. Dilemat kanë marrë fund me njoftimin që sapo kemi marrë nga Federata Shqiptare e Futbollit. Bashkëngjitur është edhe dokumenti që institucioni i futbollit shqiptar ka marrë sot nga UEFA ku Vllaznia si fitures e Kupës dhe që përfaqëson…

Presidenti i FSHF-së uron Vllazninë për fitoren e Kupës së Shqipërisës
|

Presidenti i FSHF-së uron Vllazninë për fitoren e Kupës së Shqipërisës

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, z. Armand Duka, i ka drejtuar një letër urimi presidentit të KF Vllaznia, z.Alban Xhaferi, për suksesin në fitimin e Kupës së Shqipërisë duke i shprehur edhe vlerësimet maksimale për paraqitjen e skuadrës tonë në këtë kompeticion, duke e fituar me meritë atë. Njëkohësisht z. Duka i ka uruar…

Vllaznia mund Laçin dhe fiton Kupën e Shqipërisë për të dytin vit rradhazi
|

Vllaznia mund Laçin dhe fiton Kupën e Shqipërisë për të dytin vit rradhazi

Vllaznia ia del. Ajo ka mundur në finale 2-1 ekipin e Laçit dhe meriton trofeun e Kupës së Shqipërisë edhe për sezonin 2021-2022. Ky është trofeu i dytë rradhazi për skuadrën tonë dhe i teti në historinë e saj. Në finalen e luajtur në “Air Albania” mbrëmjen e djeshme, kuqeblutë janë mbështetur nga një numër…

Kapiteni Gurishta: Kupa mundësi për të korrigjuar gabimet e kampionatit
|

Kapiteni Gurishta: Kupa mundësi për të korrigjuar gabimet e kampionatit

Kapiteni i Vllaznisë, Erdenis Gurishta ka folur në konferencën për shtyp përpara finales së Kupës së Shqipërisë që skuadra e tij do të diskutojë përball Laçit në “Air Albania”. Gurishta ka theksuar rëndësinë e takimit ku i ka bërë thirrje skuadrës të tregojë vëmendje gjatë gjithë takimit për të arritur suksesin final dhe për të…

Josa: Kjo finale është një detyrim që kemi ndaj Vllaznisë
|

Josa: Kjo finale është një detyrim që kemi ndaj Vllaznisë

Në prag të sfidës së nesërme në finalen e Kupës së Shqipërisë ndaj Laçit, e cila do të zhvillohet në stadiumin “AIR Albania” në orën 19:00, në konferencën për shtyp është shfaqur trajneri i Vllaznisë, Mirel Josa, i cili ka analizuar këtë takim të rëndësishëm për shkodranët: Finalja ndaj Laçit – “Nuk është një sfidë…

Vllaznia e mbyll kampionatin me fitore. Mund 3-1 Kastriotin
|

Vllaznia e mbyll kampionatin me fitore. Mund 3-1 Kastriotin

Vllaznia e ka mbyllur me fitore kampionatin e sezonit 2021-2022. Në ndeshjen e fundit të tij, ka fituar me rezultatin 3-1 ndaj Kastriotit në ndeshjen e luajtur në stadiumin e Kamzës pasditen e djeshme. Pjesa e parë e ndeshjes pavarësisht rasteve të krijuara dhe përpjekjeve të futbollistëve të të dy ekipeve, ka përfunduar në barazim…

Vllaznia e femrave fiton edhe Kupën e 9-të rradhazi
|

Vllaznia e femrave fiton edhe Kupën e 9-të rradhazi

Vllaznia ne futboll per femra eshte edhe fituese e Kupes se Shqiperise per sezonin 2021-2022. Pas titullit kampion te fituar javen e kaluar, sot mori edhe trofeun e 9-te te kupes. Ka ndodhur keshtu pas fitores ne ndeshjen finale ndaj Tiranes me rezultatin e thelle 7-0 ne takimin e luajtur ne “Egnatia Arena”. Takimi nisi…

Vllaznia rikthehet tek fitorja. Mund 3-1 Egnatian
|

Vllaznia rikthehet tek fitorja. Mund 3-1 Egnatian

Vllaznia rikthehet tek fitorja në kampionat dhe për më tepër, trajneri Josa debuton me “këmbë të mbarë” në pankinën kuqeblu. Në ndeshjen e luajtur pasditen e sotme në stadiumin “Loro Boriçi” ndaj Egnatias, skuadra shkodrane ka fituar me rezultatin 3-1. Para fillimit të ndeshjes është zhvilluar ndërkohë një ceremoni e thjeshtë e lënies së futbollit…

Josa: Mendjen vetëm tek Egnatia, na duhet fitorja
|

Josa: Mendjen vetëm tek Egnatia, na duhet fitorja

Në prag të sfidës së nesërme ndaj Egnatias, e cila do të zhvillohet në orën 17:00, në stadiumin “Loro Boriçi”, e vlefshme për javën e parafundit të Kategorisë Superiore, në konferencën për shtyp ka folur trajneri i Vllaznisë, Mirel Josa, i cili ka analizuar këtë takim për shkodranët: Njohuria për Vllazninë – “Njohuri kisha edhe…

Vllaznia e përqendruar maksimalisht tek sfida me Egnatian
|

Vllaznia e përqendruar maksimalisht tek sfida me Egnatian

Skuadra kuqeblu nën drejtimin e trajnerit Mirel Josa po përgatitet intenvisisht për sfidën e rradhës, atë ndaj Egnatias që do të luajë të shtunën në orën 17.00 në stadiumin “Loro Boriçi”. Në dispozicion të stafit teknik gjatë këtyre ditëve kanë qenë të gjithë futbollistët me përjashtim të Djurdjevic që vazhdon të jetë i dëmtuar. Trajneri…

End of content

End of content