Tre fitore dhe një barazim për ekipet e Akademisë Vllaznia në javën e fundit
|

Tre fitore dhe një barazim për ekipet e Akademisë Vllaznia në javën e fundit

Edhe java që lamë pas ka qenë e mbarë për ekipet e Akademisë Vllaznia. Ato kanë arritur tre fitore dhe një barazi, duke ecur të sigurtë drejt arritjes së objektivave të tyre. Kështu, Vllaznia U19 ka fituar me rezultatin 2-1 ndaj ekipit të Shënkollit në ndeshjen e luajtur në fushën sportive “Reshit Rusi”. Autorë të…

Vllaznia, sërish barazim ndaj Partizanit
|

Vllaznia, sërish barazim ndaj Partizanit

Është mbyllur në barazim pa gola ndeshja mes Vllanzisë dhe Partizanit, ndeshje e cila u luajt pasditen e sotme në stadiumin “Loro Boriçi”. Pjesa e parë foli më shumë për skuadrën e Partizanit, që mundën të godisnin portën e kundërshtarit që në minutën e 8’ me Skukën, por më pas u sinjalizua për pozicion jashtë…

Tjetër fitore e Vllaznisë së femrave. Mund 5-0 Teutën
|

Tjetër fitore e Vllaznisë së femrave. Mund 5-0 Teutën

Vllaznia në futboll për femra ka arritur një tjetër sukses dhe pasditen e sotme ka marrë fitoren e rradhës duke fituar me rezultatin e thellë 5-0 ndaj Teutës në ndeshjen e luajtur në fushën sportive “Reshit Rusi”. Në pjesën e parë janë shënuar tre gola, dy prej të cilëve mbajnë firmën e të zakonshmes Megi…

Hakaj: Bashkë me tifozët, e mundim nesër Partizanin
|

Hakaj: Bashkë me tifozët, e mundim nesër Partizanin

Në prag të ndeshjes me Partizanin, ka folur për gazetarët edhe mbrojtësi Esin Hakaj i cili në prononcimin e tij është shprehur i bindur se Vllaznia do të fitojë nesër. Do të jetë një ndeshje e vështirë, por ne jemi përgatitur që të bëjmë më të mirën dhe të fitojmë ndaj Partizanit”, ka thënë fillimisht…

Miloti: Janë edhe 7 finale, nesër është e para ndaj Partizanit
|

Miloti: Janë edhe 7 finale, nesër është e para ndaj Partizanit

Në prag të sfidës së nesërme ndaj Partizanit, në stadiumin “Loro Boriçi”, në orën 16:45, e vlefshme për javën e 30-të në Kategorinë Superiore, në konferencën për shtyp është shfaqur zv.trajneri i Vllaznisë, Auron Miloti i cili është shprehur: “Janë shtatë finale dhe Vllaznia është e gatshme. Partizani është një nga ato. Duhet të japim…

End of content

End of content