Vllaznia U19 fiton 3-0 në ‘derbin’ me KF Shkodra
| |

Vllaznia U19 fiton 3-0 në ‘derbin’ me KF Shkodra

Vllaznia U19 eshte rikthyer tek fitorja ne kampionat teksa mesditen e djeshme ka mundur me rezultatin e paster 3-0 ekipin e “KF Shhkodra” ne ndeshjen e luajtur ne fushen sportive “Reshit Rusi”. Skuadra e Vioresin Sinanit ka shenuar shpejt, qe ne minuten e 22-te me ane te futbollistit Antonio Delaj dhe me kete gol do…

Vllaznia U19 barazim 2-2 ndaj Internacionalit

Vllaznia U19 barazim 2-2 ndaj Internacionalit

Nuk ka shkuar më shumë se barazimi 2-2 ndeshja kundër Vllaznia U19 dhe Internacional Tirana. Kështu, shkodranët kanë bërë një hap të gabuar, duke barazuar ndaj Internacional Tiranës. Të dyja skuadrat kanë fituar nga një pjesë loje. Në të parën, janë shkodranët që zhbllokojnë në të 27-tën me anë të Kapllanaj. Kështu, pjesa e parë…

Tre golat e Delajt i japin barazimin Vllaznisë ndaj Tiranës

Tre golat e Delajt i japin barazimin Vllaznisë ndaj Tiranës

Sulmuesi anesor i Vllaznia U19 Antonio Delaj ka shkelqyer ne ndeshjen e luajtur mesditen e sotme ne fushen sportive “Skender Halili” te kryeqytetit duke shenuar tre gola njeri pas tjetrit dhe duke i dhene barazimin ekipin te tij qe ne pjesen e pare po humbte 3-0.Ka ndodhur gjithçka ne nje sfide shume interesante ku jane…

Maliqi, Pjeshka e Qerpiku i japin fitoren e 9-të në 10 ndeshjet e fundit Vllaznisë U19

Maliqi, Pjeshka e Qerpiku i japin fitoren e 9-të në 10 ndeshjet e fundit Vllaznisë U19

Pas një rezultati jopozitiv në ndeshjen e fundit, Vllaznia U19 është rikthyer tek fitorja, madje duke marrë jo vetëm një trepikësh, por duke dhuruar edhe një 90-minutësh shumë të bukur në ndeshjen e luajtur në “Reshit Rusi” ndaj miqve të Internacional Tirana. Kuqeblutë e trajnerit Vioresin Sinani kanë dominuar në të gjitha drejtimet ndaj kundërshtarit…

End of content

End of content