Vllaznia vetëm barazim 0-0 në sfidën ndaj Laçit

Vllaznia vetëm barazim 0-0 në sfidën ndaj Laçit

Vllaznia nuk ka marrë më shumë sesa një barazim 0-0 në ndeshjen e rradhës, atë ndaj Laçit të luajtur pasditen e sotme në stadiumin “Loro Boriçi”. Kuqeblutë janë munduar të bëjnë më të mirën në këtë ndeshje dhe pavarësisht përpjekjeve të tyre, nuk ia kanë dalë dot të shënojnë. Ata kanë krijuar edhe disa raste,…

Plori: Një fitore nesër ndaj Laçit na bën shumë punë

Plori: Një fitore nesër ndaj Laçit na bën shumë punë

Në prag të sfidës së nesërme ndaj Laçit, në stadiumin “Loro Boriçi”, në orën 16:45, e vlefshme për javën e 28-të, në konferencën për shtyp është shfaqur trajneri i Vllaznisë, Elvis Plori, i cili ka analizuar këtë takim për skuadrën shkodrane: “Këto dy javë janë shumë të rëndësishme për të gjithë klubin dhe besoj se…

Nis shitja e biletave të ndeshjes Vllaznia- Laçi

Nis shitja e biletave të ndeshjes Vllaznia- Laçi

Duke filluar nga sot nis shitja online e biletave të ndeshjes Vllaznia- Laçi e cila luhet ditën e shtunë në orën 16.45 në stadiumin “Loro Boriçi”. Biletat mund t’i blini duke klikuar në linkun e mëposhtëm:http://bileta.fshf.org/ Ndërkohë nga nesër nis shitja në sportelet pranë stadiumit. Eja edhe TI! Forca Vllaznia!

Hap i gabuar i Vllaznisë, mundet 1-2 nga Kastrioti

Hap i gabuar i Vllaznisë, mundet 1-2 nga Kastrioti

Vllaznia ka bërë një hap të gabuar në ndeshjen e rradhës për kampionat, atë të luajtur pasditen e djeshme në stadiumin “Loro Boriçi” ndaj ekipit të Kastriotit. Ndonëse në fillim të pjesës së dytë ajo ka udhëhequr me rezultatin 1-0, më pas kanë ardhur dy gola të miqve të cilët e kanë fituar krejt takimin…

Vllaznia nis të mendojë për të ardhmen. Firmos me Paulo Pjeshkën

Vllaznia nis të mendojë për të ardhmen. Firmos me Paulo Pjeshkën

Përpos angazhimit maksimal për ta mbyllur ashtu si duhet sezonin aktual, te Vllaznia kanë filluar të mendojnë edhe për të ardhmen dhe për këtë arsye, ka filluar procesi i firmosjes së kontratave me futbollistët e ekipit të të rinjve të klubit tonë. I pari që ka hedhur firmë ditën e sotme ka qenë mesfushori me…

Plori: Vëmendje maksimale për Kastriotin. Nuk e kemi mendjen tek arbitrat

Plori: Vëmendje maksimale për Kastriotin. Nuk e kemi mendjen tek arbitrat

Pavaresisht problemeve te shumta qe kane hasur kete sezon me arbitrimet, tek Vllaznia jane te fokusuar maksimalisht tek sfida e rradhes, ajo qe do te luajne pasditen e neserme ndaj Kastriotit ne stadiumin “Loro Boriçi”. Trajneri Elvis Plori ne konferencen e shtypit te pragndeshje eshte shprehur se gabimet kane ndikuar ne rezultatet e skuadres, por…

Vllaznia vijon përgatitjet për ndeshjen me Partizanin

Vllaznia vijon përgatitjet për ndeshjen me Partizanin

Ekipi i Vllaznisë ka vijuar edhe sot përgatitjet për ndeshjen e Kupës së Shqipërisë ndaj Partizanit. Pranë tij ka qenë edhe presidenti Xhaferi i cili po i qëndron shumë afër stafit teknik dhe futbollistëve duke kërkuar njëkohësisht prej tyre angazhim maksimal në këtë fundsezoni, për arritjen e objektivave që klubi ka vënë.

Vllaznia të hënën në Elbasan sfidën e radhës ndaj Kukësit

Vllaznia të hënën në Elbasan sfidën e radhës ndaj Kukësit

Pas sfidës me Dinamon, Vllaznia ka nisur menjëherë përgatitjet për sfidën e rradhës, atë me Kukësin. Sipas Sektorit të Garave pranë FSHF-së, kjo ndeshje do të luhet të hënën në ora 16.45 në stadiumin “Elbasan Arena”. Të dy ekipet kanë të njëjtën kuotë pikësh- 38 dhe si rrjedhojë rëndësia e kësaj ndeshje është e madhe….

Brdariç: Jam krenar për sjelljen e lojtarëve të mi

Brdariç: Jam krenar për sjelljen e lojtarëve të mi

Trajneri Thomas Bradariç është i lumtur me atë që ka parë në fushën e lojës nga Vllaznia në ndeshjen ndaj Dinamos. Në prononcimin e tij për mediat pas fitores 2-1 ndaj saj, është shprehur se skuadra kishte bërë mirë detyrat e saj duke marrë një fitore, pavarësisht vuajtjeve në fund. “Si fillim jam krenar për…

Krymi: Nuk duhej të ishim 14 pikë larg Tiranës. Na ka dëmtuar edhe arbitrimi

Krymi: Nuk duhej të ishim 14 pikë larg Tiranës. Na ka dëmtuar edhe arbitrimi

Edhe ndaj Dinamos, numri 6 I skuadrës tonë ka bërë një paraqitje shumë të mirë dhe jo më kot është shpallur “lojtari I ndeshjes”. Ardit Krymi ka mbajtur në këtë ndeshje edhe shiritin e kapitenit në mungesë të Gurishtës dhe padyshim që është shndërruar në një lider të ekipit. Pas ndeshjes, për mediat, ai është…

End of content

End of content