Barazim 1-1 mes Vllaznisë dhe Vorsklas. Gjithçka e hapur për kualifikimin
|

Barazim 1-1 mes Vllaznisë dhe Vorsklas. Gjithçka e hapur për kualifikimin

Vllaznia e femrave ka barazuar 1-1 në ndeshjen e parë të fazës play-off të “UEFA Women’s Champions League” ndaj ukrainaseve të Vorskla Kharkiv-2, në ndeshjen e luajtur mbrëmjen e sotme në stadiumin “Loro Boriçi”, duke lënë gjithçka të hapur sa i takon kualifikimit për në ndeshjen e dytë. Në pjesën e parë skuadra jonë nuk…

Zyrtare/ Vllaznia – Vorskla, ndeshjet e fazës play-off të Ligës së Kampioneve për femra do të luhen në Shkodër
|

Zyrtare/ Vllaznia – Vorskla, ndeshjet e fazës play-off të Ligës së Kampioneve për femra do të luhen në Shkodër

Tashmë është zyrtare! Ndeshjet e fazës së play-off të Ligës së Kampioneve mes Vllaznisë dhe Vorskla Kharkiv-2 do të luhen të dyja në Shkodër. Përfaqësuesit e klubeve kanë rënë dakord me njëri-tjetrin që të dyja ndeshjet të zhvillohen në fushën shqiptare, pasi siç dihet, ekipi ukrainas nuk mund t’i zhvillojë takimet në shtëpi, për shkak…

Vllaznia femra shkon në fazën play-off të “Champions League”
|

Vllaznia femra shkon në fazën play-off të “Champions League”

Vllaznia përsërit sërish suksesin e saj duke u kualifikuar për të tretën herë në katër vitet e fundit në 32 skuadrat më të mira të Europës. Pasditen e djeshme ajo ka fituar me rezultatin 1-0 ndaj kampiones së Sllovakisë Spartak Myjava duke siguruar kështu një biletë për në turin vendimtar, ku luhen shanset e mëdha…

Vllaznia femra prezanton blerjet e reja para ndeshjeve të Ligës së Kampioneve
|

Vllaznia femra prezanton blerjet e reja para ndeshjeve të Ligës së Kampioneve

Vllaznia e femrave është nisur sot drejt Malit të Zi ku do të akomodohet për disa ditë në pritje të ndeshjes të së dielës kundër fitueses së çiftit Brenzica (Mali i Zi)- Spartak Myjava (Sllovaki), e vlefshme për finalen e grupit 10 të “UEFA ëomen Champions League”. Para nisjes ndërkohë drejtuesit e ekipit kanë prezantuar…

Vllaznia e femrave fiton edhe Kupën e 9-të rradhazi
|

Vllaznia e femrave fiton edhe Kupën e 9-të rradhazi

Vllaznia ne futboll per femra eshte edhe fituese e Kupes se Shqiperise per sezonin 2021-2022. Pas titullit kampion te fituar javen e kaluar, sot mori edhe trofeun e 9-te te kupes. Ka ndodhur keshtu pas fitores ne ndeshjen finale ndaj Tiranes me rezultatin e thelle 7-0 ne takimin e luajtur ne “Egnatia Arena”. Takimi nisi…

Vllaznia e femrave kampione e Shqipërisë për të 9-tën herë rradhazi
| |

Vllaznia e femrave kampione e Shqipërisë për të 9-tën herë rradhazi

Vllaznia në futboll për femra vazhdon të mos njohë rivalë në kampionatin shqiptar. Pasditen e sotme ajo është kurorëzuar me titullin kampion të rradhës, I 9-ti në historinë e këtij ekipi, në 9 vite eksitencë të tij. Ndeshja e fundit e kampionatit, ajo ndaj Skënderbeut është zhvilluar në stadiumin “Loro Boriçi” dhe ekipi shkodran ka…

Vllaznia e femrave zyrtarisht kampione e Shqipërisë për herë të 9-të
| |

Vllaznia e femrave zyrtarisht kampione e Shqipërisë për herë të 9-të

Vllaznia e femrave ka siguruar pasditen e sotme edhe matematikisht titullin e 9-të kampon. Ajo ka mundur ekipin e Kinostudios në ndeshjen e prapambetur me rezultatin e thellë 12-0 dhe një javë para fundit, është shkëputur 8 pikë nga Apolonia e vendit të dytë (që në fakt ka edhe dy ndeshje për të luajtur). Takimi…

Vajzat kuqeblu vetëm një hap larg titullit të 9-të kampion
|

Vajzat kuqeblu vetëm një hap larg titullit të 9-të kampion

Vllaznia e femrave arrin një tjetër fitore në kampionat dhe afrohet gjithnjë e më shumë me titullin kampion. Per ta arritur ate i mjafton edhe vetem nje pike te cilen duhet ta marre ne dy ndeshjet e mbetura deri ne fund te kampionatit. Pasditen e djeshme, ajo ka luajtur ne Kamez me ekipin e Partizanit…

Vllaznia femra mund Lushnjën me ‘pokerin’ e Megi Doçit

Vllaznia femra mund Lushnjën me ‘pokerin’ e Megi Doçit

Vllaznia e femrave ka marre nje tjeter fitore ne kampionat dhe afrohet gjithnje e me shume me titullin e nente kampion. Pasditen e sotme ajo ka fituar me rezultatin e paster 4-0 ndaj ekipit te Lushnjes. Takimi eshte luajtur ne fushen sportive “Reshit Rusi” dhe nuk ka patur shume histori. Ai eshte dominuar ne te…

End of content

End of content