Vllaznia e femrave kampione e Shqipërisë për të 9-tën herë rradhazi
| |

Vllaznia e femrave kampione e Shqipërisë për të 9-tën herë rradhazi

Vllaznia në futboll për femra vazhdon të mos njohë rivalë në kampionatin shqiptar. Pasditen e sotme ajo është kurorëzuar me titullin kampion të rradhës, I 9-ti në historinë e këtij ekipi, në 9 vite eksitencë të tij. Ndeshja e fundit e kampionatit, ajo ndaj Skënderbeut është zhvilluar në stadiumin “Loro Boriçi” dhe ekipi shkodran ka…

Vllaznia e femrave zyrtarisht kampione e Shqipërisë për herë të 9-të
| |

Vllaznia e femrave zyrtarisht kampione e Shqipërisë për herë të 9-të

Vllaznia e femrave ka siguruar pasditen e sotme edhe matematikisht titullin e 9-të kampon. Ajo ka mundur ekipin e Kinostudios në ndeshjen e prapambetur me rezultatin e thellë 12-0 dhe një javë para fundit, është shkëputur 8 pikë nga Apolonia e vendit të dytë (që në fakt ka edhe dy ndeshje për të luajtur). Takimi…

Vajzat kuqeblu vetëm një hap larg titullit të 9-të kampion
|

Vajzat kuqeblu vetëm një hap larg titullit të 9-të kampion

Vllaznia e femrave arrin një tjetër fitore në kampionat dhe afrohet gjithnjë e më shumë me titullin kampion. Per ta arritur ate i mjafton edhe vetem nje pike te cilen duhet ta marre ne dy ndeshjet e mbetura deri ne fund te kampionatit. Pasditen e djeshme, ajo ka luajtur ne Kamez me ekipin e Partizanit…

Vllaznia femra mund Lushnjën me ‘pokerin’ e Megi Doçit

Vllaznia femra mund Lushnjën me ‘pokerin’ e Megi Doçit

Vllaznia e femrave ka marre nje tjeter fitore ne kampionat dhe afrohet gjithnje e me shume me titullin e nente kampion. Pasditen e sotme ajo ka fituar me rezultatin e paster 4-0 ndaj ekipit te Lushnjes. Takimi eshte luajtur ne fushen sportive “Reshit Rusi” dhe nuk ka patur shume histori. Ai eshte dominuar ne te…

End of content

End of content