Barazim 1-1 mes Vllaznisë dhe Vorsklas. Gjithçka e hapur për kualifikimin
|

Barazim 1-1 mes Vllaznisë dhe Vorsklas. Gjithçka e hapur për kualifikimin

Vllaznia e femrave ka barazuar 1-1 në ndeshjen e parë të fazës play-off të “UEFA Women’s Champions League” ndaj ukrainaseve të Vorskla Kharkiv-2, në ndeshjen e luajtur mbrëmjen e sotme në stadiumin “Loro Boriçi”, duke lënë gjithçka të hapur sa i takon kualifikimit për në ndeshjen e dytë. Në pjesën e parë skuadra jonë nuk…

Mjafton goli i Ardit Hoxhajt, Vllaznia fiton 1-0 ndaj Kastrioti
|

Mjafton goli i Ardit Hoxhajt, Vllaznia fiton 1-0 ndaj Kastrioti

Vllaznia ka marrë një fitore me shumë vlerë sot ndaj Kastriotit në ndeshjen e luajtur në stadiumin “Loro Boriçi”, të vlefshme për javën e 5-të të “Abissnet Superiore”. Kuqeblutë kanë fituar me rezultatin 1-0 falë golit të shënuar që në sekondat e para të ndeshjes nga sulmuesi Ardit Hoxhaj. Ai ka shfrytëzuar një pas të…

Vllaznia zhgënjen në Rrogozhinë ndaj Egnatias
|

Vllaznia zhgënjen në Rrogozhinë ndaj Egnatias

Vllaznia ka bërë një paraqitje shumë të dobët në ndeshjen e sotme me Egnatian dhe si rrjedhojë ka dalë e mundur me rezultatin 3-0 nga stadiumi i Rrogozhinës. Deri në minutën e 20-të kuqeblutë u munduan të qarkullojnë topin dhe të shohin drejt portës kundërshtare, por vetëm kaq. Pas kësaj minute, gjithçka flet për Egnatian….

Josa: Mendjen vetëm tek Egnatia, na duhet fitorja nesër
|

Josa: Mendjen vetëm tek Egnatia, na duhet fitorja nesër

Vllaznia do të luajë nesër ndaj Egnatias në Rrozhinë ndeshjen e rradhës, e cila është e vlefshme për javën e katërt të “Abissnet Superiore”. Në prag të kësaj sfide, ka dalë para gazetarëve trajneri Mirel Josa i cili ndër të tjera është shprehur: Nuk do të thotë gjë që fituam dy ndeshje. Humbja me Erzenin…

End of content

End of content