Ndeshja rradhes
Datum Sht., 02. Maj. 2015 Beginn 00:00
Elbasani
Elbasani
-:- Vllaznia
Vllaznia

Ndeshja e fundit
Datum Sht., 08. Gus. 2015 Beginn 17:00
Vllaznia
Vllaznia
0:1 Tirana
Tirana

Superliga

# Skuadra ND PIKE
1 Ske 31 66
2 Kuk 31 63
3 Tir 31 63
4 Par 32 63
5 Lac 31 57
6 Fla 32 38
7 Vll 32 37
8 Teu 32 26
9 Apo 32 22
10 ELB 32 13

Logo zyrtare


JPG / PNG / GIF


Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot1423
mod_vvisit_counterDje1602
mod_vvisit_counterKete jave6002
mod_vvisit_counterTe gjitha2423391

Kemi 17 vizitorë n'linjë

Rezultatet

Sponsor

Kampionati i femrave

# Skuadra ND PIKE
1 Vllaznia 18 52
2 Kinostudio 18 46
3 Tirana AS 18 41
4 Juban Danja 18 39
5 The Door 17 25
6 Shkendina 18 23
7 Dajti 18 17
8 Apolonia 17 13
9 Dardania 18 2
9 FC Kamza 18 2

K.F. Vllaznia ne facebook

Vllaznia luan dobët dhe mundet 0-2 në Fier nga Apolonia

Shtyp pdf

Vllaznia ka humbur sërish në transfertë. Këtë herë ndaj Apolonisë në Fier me rezultatin 0-2. Ndeshja e luajtur pasditen e sotme ka qenë shumë e dobët për kuqeblutë. Ato nuk kanë arritur të shprehin asgjë nga vlerat e tyre të vërteta. Trajneri Zmijani e nisi sërish me ndryshime në formacion. Në portë ka qenë Sherri ndërsa në mbrojtje ka patur lëvizje. Gocaj ka luajtur në të djathtë, Beqiri në qendër dhe përkrah tij këtë herë ka qenë Pjeshka. Marku ndërkohë është spostuar në krahun e majtë. Në mesfushë ka luajtur katërshja e përbërë nga Tafili, Krymi, Shtubina e Lika ndërsa në sulm këtë herë përkrah Çinarit ka qenë i riu tjetër Dyca.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia për femra sërish kampione. Një ekip rekordesh

Shtyp pdf

Vllaznia në futboll për femra është kurorëzuar kampione e Shqipërisë pasditen e së shtunës. Ndeshja e fundit e kampionatit ka qenë ajo ndaj Elbasanit e zhvilluar në stadiumin “Loro Boriçi”, në fund të së cilës është fiksuar rezultati I thellë 9-0. Me këtë fitore, ky ekip e ka mbyllur kampionatin me 22 fitore të arritura në po aq ndeshje të luajtura dhe ajo çka është më e rëndësishmja, me një golaverazh për GINES, 170 gola të shënuar dhe vetëm 10 të pësuar. Në fund të takimit është zhvilluar edhe ceremonia e dorëzimit të medaljeve dhe e kupës.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia mund sërish Kukësin. Këtë javë kurorëzohet kampione e Shqipërisë

Shtyp pdf

Vllaznia në futboll për femra ka arritur të fitojë sërish ndaj rivalit të vetëm në këtë kampionat, pikërisht ndaj Kukësit. Në ndeshjen e luajtur në Kukës, vajzat shkodrane kanë arritur të fitojnë me rezultatin 4-2. Megi Doçi ka shënuar fillimisht për Vllazninë por më pas Koldashi dy herë për vendasit, ka arritur të shënojë dhe ta kalojë në avantazh Kukësin.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Vllaznia U-19 rikthehet sërish në vendin e parë në renditje

Shtyp pdf

Vllaznia U-19 ka arritur të rikthehet sërish në vendin e parë në renditje pas javës së 25-të të kampionatit. Ka ndodhur kështu pas fitores së saj 3-1 ndaj Skënderbeut dhe humbjes së Shkëndisë së Tiranës që kryesonte deri këtë javë, në ndeshjen tjetër me ekipin shkodran Vllaznimi me rezultatin 3-2. Në ndeshjen e kuqebluve ka spikatur kapiteni Dritmir Beci i cili ka shënuar dy gola në këtë takim pas 11-metërshave të dhënë nga gjyqtari pikërisht në minutat 40 dhe 64. Goli i tretë për ta është shënuar nga Hasani në '82 ndërsa goli i vetëm për korçarët ka patur për autor Kacajn.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Me shumë...

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-seNa kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al