Vllaznia e mbyll kampionatin me fitore. Mund 3-1 Kastriotin
|

Vllaznia e mbyll kampionatin me fitore. Mund 3-1 Kastriotin

Vllaznia e ka mbyllur me fitore kampionatin e sezonit 2021-2022. Në ndeshjen e fundit të tij, ka fituar me rezultatin 3-1 ndaj Kastriotit në ndeshjen e luajtur në stadiumin e Kamzës pasditen e djeshme. Pjesa e parë e ndeshjes pavarësisht rasteve të krijuara dhe përpjekjeve të futbollistëve të të dy ekipeve, ka përfunduar në barazim…

Vllaznia e femrave fiton edhe Kupën e 9-të rradhazi
|

Vllaznia e femrave fiton edhe Kupën e 9-të rradhazi

Vllaznia ne futboll per femra eshte edhe fituese e Kupes se Shqiperise per sezonin 2021-2022. Pas titullit kampion te fituar javen e kaluar, sot mori edhe trofeun e 9-te te kupes. Ka ndodhur keshtu pas fitores ne ndeshjen finale ndaj Tiranes me rezultatin e thelle 7-0 ne takimin e luajtur ne “Egnatia Arena”. Takimi nisi…

Vllaznia rikthehet tek fitorja. Mund 3-1 Egnatian
|

Vllaznia rikthehet tek fitorja. Mund 3-1 Egnatian

Vllaznia rikthehet tek fitorja në kampionat dhe për më tepër, trajneri Josa debuton me “këmbë të mbarë” në pankinën kuqeblu. Në ndeshjen e luajtur pasditen e sotme në stadiumin “Loro Boriçi” ndaj Egnatias, skuadra shkodrane ka fituar me rezultatin 3-1. Para fillimit të ndeshjes është zhvilluar ndërkohë një ceremoni e thjeshtë e lënies së futbollit…

Josa: Mendjen vetëm tek Egnatia, na duhet fitorja
|

Josa: Mendjen vetëm tek Egnatia, na duhet fitorja

Në prag të sfidës së nesërme ndaj Egnatias, e cila do të zhvillohet në orën 17:00, në stadiumin “Loro Boriçi”, e vlefshme për javën e parafundit të Kategorisë Superiore, në konferencën për shtyp ka folur trajneri i Vllaznisë, Mirel Josa, i cili ka analizuar këtë takim për shkodranët: Njohuria për Vllazninë – “Njohuri kisha edhe…

Vllaznia e përqendruar maksimalisht tek sfida me Egnatian
|

Vllaznia e përqendruar maksimalisht tek sfida me Egnatian

Skuadra kuqeblu nën drejtimin e trajnerit Mirel Josa po përgatitet intenvisisht për sfidën e rradhës, atë ndaj Egnatias që do të luajë të shtunën në orën 17.00 në stadiumin “Loro Boriçi”. Në dispozicion të stafit teknik gjatë këtyre ditëve kanë qenë të gjithë futbollistët me përjashtim të Djurdjevic që vazhdon të jetë i dëmtuar. Trajneri…

Vllaznia e femrave kampione e Shqipërisë për të 9-tën herë rradhazi
| |

Vllaznia e femrave kampione e Shqipërisë për të 9-tën herë rradhazi

Vllaznia në futboll për femra vazhdon të mos njohë rivalë në kampionatin shqiptar. Pasditen e sotme ajo është kurorëzuar me titullin kampion të rradhës, I 9-ti në historinë e këtij ekipi, në 9 vite eksitencë të tij. Ndeshja e fundit e kampionatit, ajo ndaj Skënderbeut është zhvilluar në stadiumin “Loro Boriçi” dhe ekipi shkodran ka…

Vllaznia prezanton trajnerin Mirel Josa
|

Vllaznia prezanton trajnerin Mirel Josa

Vllaznia ka prezantuar mesditën e sotme trajnerin e ri të saj Mirel Josa. Ka qenë vetë presidenti Alban Xhaferi ai që para gazetarëve ka shpjeguar edhe arsyet e kësaj lëvizje. “Kemi ofruar trajnerin Mirel Josa, i cili ka një eksperiencë të jashtëzakonshme, është një nga trajnerët më të suksesshëm të kampionatit shqiptar dhe më gjerë….

Vllaznia humbet 1-3 në sfidën e rradhës ndaj Tiranës
|

Vllaznia humbet 1-3 në sfidën e rradhës ndaj Tiranës

Vllaznia ka bërë një hap të gabuar në ndeshjen e rradhës për kampionat, atë që u luajt pasditen e sotme në stadiumin “Selman Stërmasi” të kryeqytetit ndaj Tiranës duke u mundur me rezultatin 1-3. Takimi filloi keq për skuadrën tonë që pësoi gol në minutën e 8-të kur Seferi arriti të shmangte mbrojtësit kuqeblu dhe…

End of content

End of content